Katalog Tasarım

Kurumsal kimlik oluşturma çabaları günümüzdeki profesyonel işletmeler için kaçınılmaz bir iş durumunda bulunuyor. Çünkü firmanızı ve markalarınızı daha iyi tanıtabilmek, iyi iş yapan ve yaptığınız işin uzmanı olduğunu gösterebilmek, iyi bir imaja sahip olmak ve akıllarda yer almak için bu çalışmaları yapmanız gerekiyor. Bu çalışmalarının önemli bir bölümünü de katalog tasarlanması oluşturuyor. Katalog tasarım Ankara ya da diğer metropol şehirlerde uzmanlarından, reklam ajanslarından yardım alabileceğiniz bir iş.

Katalog firmanız tarafından yapılmakta olan işleri tanıtır. İşletmenizin kimliğini tanımlar ve tanıtır, ürünlerinizin ne olduğunu anlatır. Tabi bu hizmetleri kimlere verdiğinizi yani müşterilerinizi de tanıtır. Kısacası firmanızın iyi ve doğru yaptığı işlere vurgu yapar, bundan memnun olan kişileri de tanık olarak sunar. Dolayısıyla firmanızın vurgulamak istediğiniz kimliğine ve ulaşmak istediğiniz imaja erişmeniz yolunda çok önemli bir adımdır. Katalog tasarım Ankara bölgesinde de yapılsa diğer yerlerde de yapılsa bazı unsurlara dikkat etmek önemli olacaktır. Öncelikle hazırlanan kataloğun basımında kullanılan malzeme kaliteli olmalıdır. Tabi ki katalogda kullanılan görsel materyaller de iyi bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Firmanızı hedeflediğiniz şekilde tanıtabilmeli ama kolay anlaşılabilir olmalıdır. Yine firmanızı doğru bir şekilde temsil etmesi ve akılda kalıcı bir şekilde tasarlanmış olması önemlidir. Eğer kataloğu eline alan kişiler bu nitelikleri taşıdığını görürlerse içindeki bilgileri daha çok ciddiye alacaklardır. Doğru bir strateji ile firmanızın imajını beklentinizden daha yukarı bile çıkarmanız mümkün olabilir. Bunun için saydığımız özelliklerin yanında renk ve şekil uyumlu olarak tasarlanması, firmanızı rakiplerinden ayırabilecek şekilde değişik çizgiler taşıyarak tasarlanması önemlidir.

Sonuç olarak katalog tasarım Ankara ya da diğer illerimizdeki tüm firmalar için gerekli bir çalışma olarak görülmelidir. Tasarımın ve baskının doğru şekilde yapılması ile firmanızın bilinirliği, imajı ve saygınlığı yükselişe geçecektir. Kısacası profesyonel bir ajanstan yardım alarak yapacağınız katalog tasarımı gibi kurumsal kimlik çalışmaları reklam faaliyetlerinde de önemli bir yer tutar. Çünkü markanız ve firmanız tanınmıyorsa, güvenilmiyorsa satışlarınız belli bir seviyede duracaktır. Ne kadar reklam harcaması yaparsanız yapın satışlarınızı artıramayabilirsiniz. Ama doğru oluşturulmuş bir kurumsal kimlik ile hedef kitlenize ulaşmanız ve satışlarınızı artırmanız daha kolay olacaktır.

Devamını Oku

Organizasyon Ankara

Organizasyon alanında hizmet veren firmamız sizlere gerçekleştirmek istediğiniz tüm faaliyetlerinizde yardımcı olur. Bu zamana kadar sayısız alanda organizasyon düzenlemiş olan İnkmedya’nın deneyimli elemanları ile hiçbir şeye karışmadan dilediğiniz gibi bir gün yaşayabilirsiniz.

Organizasyon Ankara başta olmak üzere pek çok şehirde sizlere hizmet veren firmamız tarafından son derece kaliteli ve eksiksiz bir şekilde hazırlanarak sizlere sunulur. Özellikle davet, toplantı, açılış, kongre, düğün, kına, nişan, tanıtım, kokteyl, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel organizasyon gerektiren konularda sizlere yardımcı olunur. Düzenleyeceğiniz organizasyon ister kalabalık ister iki kişilik olsun bizler için önemli olan sizlerin memnuniyeti ve düzenlemeyi düşündüğünüz organizasyonun mükemmelliğidir. Her detayının düşünüldüğü ve tamamen eksiksiz bir organizasyon planlamak oldukça zordur ve kesinlikle zaman isteyen bir çalışmadır. Tek başınıza altından kalkamayacağını düşündüğünüz organizasyonların planlaması ve düzenlemesi için ya da sadece danışma amaçlı olarak da firmamıza başvurabilirsiniz. Sizler için hazırlanacak organizasyonda bu konuda deneyimli elemanlarımız ile çalışarak nasıl bir organizasyon planlamak istediğinizi bizlere bildirmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında dilerseniz yaptığımız tüm çalışmalarda bizimle olabilir dilerseniz de çalışmaların sonunda neticeyi görebilirsiniz. Bu zamana kadar Organizasyon Ankara alanında firmamız tarafından düzenlenmiş olan çeşitli davetleri de inceleyerek kalite standartlarımız hakkında bilgi edinebilirsiniz. Organizasyon alanında sizlerin isteğine bağlı olarak sadece malzeme desteği de yapılabilir. Ses sistemleri kurulum ve kiralama ayrıca ışık sistemleri kurulum ve kiralama amacıyla da firmamıza başvurabilirsiniz. Bu alanda sizlere sunacağımız çalışmalarımız son derece kaliteli ve titiz bir çalışma sonucunda elde edilir. Birinci sınıf bir iş çıkarmak ve hiçbir sorun çıkmadan istediğiniz daveti düzenleyebileceğiniz seçenekleri alabilmek amacıyla firmamız ile irtibata geçmelisiniz.

Çalışmalarımız sizlerin yorulmadan davet ve organizasyonlarınızı gerçekleştirebilmeniz adına yürütülür. Çalışma hayatında oluşabilecek tüm sorunları en sorunsuz bir şekilde sizlere sunabilmek adına firmamız organizasyon işinde profesyonel olan kişiler ile çalışır. Organizasyon Ankara alanında başvuruları kabul eden firmamız ile düzenleyeceğiniz her çeşit organizasyondan sorunsuz bir şekilde ayrılacağınızdan emin olabilirsiniz. Fiyatlandırma ve detayları konuşmak üzere sizleri firmamıza bekliyoruz.

Devamını Oku

sosyal medya

SOSYAL MEDYANIN GÜCÜ!

sosyal medya
sosyal medya

Sosyal medyayı neden kullanmalısınız?

Sosyal medya ülkemiz için çok yeni bir sistem.Fakat dünyada örneklerini görüyoruz ki hem siyasi hem satış pazarlama olarak geniş hedef kitlelere ulaşmanın maliyetsiz ve en hızlı yolu.Sosyal medya bilgi çağının en iyi keşfi olduğunu ıspatladı.Kurumların sosyal medyayı kullanması, onları  kağıt üstünde olmaktan çıkarıp yaşayan , gelişen ve kitlelerle iletişim halinde olan bir markaya dönüştürüyor.Sosyal medya yönetimini firmalar uzmanlık alanları olmadığından yeterince doğru yönetemezler ve geri dönüş alamadıklarını düşünürler.Fakat ink medya olarak bu konudaki uzmanlığımızı sizinle paylaşıp, bu işin ince detaylarını bilerek ve sosyal medya yönetim ekibimizle sizlerle iletişim halinde olup başarılı bir yönetim için büyük bir özveriyle çalışıyoruz.

 

Sosyal medya yönetimi nasıl olmalı?

1- Öncelikle sosyal medya hesap isimleriniz ajansınız tarafından iyi seçilmeli, tüm hesaplarınızdaki isminiz aynı olmalı.Ve sosyal medya ikonlarınız web sitenizde  de mutlaka bulunmalı.

2- Sosyal medya hesaplarını açtığınızda takipçilerinizi artırmak başlıca sorunlardan biridir.Bu zor bir işlemdir ve markanız tanınan bir marka değilse ajansınız tarafından reklamlar ve doğru paylaşımlarla ilgili bilgilendirilmelisiniz.

3- Sosyal medyayı kulanarak, iş ilanlarınızı yaş aralığı, cinsiyet ve ilgi alanlarına göre rahatça yayınlayabilirsiniz.Sosyal medyada bu ilanlar genellikle nokta atışı olmaktadır.

4- Sosyal medyanızda sizi takip eden müşterileriniz ve ilgi gösteren hesaplar için, işinizi/ürünlerinizi, ilgi alanlarınızı ve vizyonunuzu göstermek amacıyla sıklıkla paylaşım yapmalısınız.Bu sizin takip ve beğeni sayınızı artıracaktır.Ve böylelikle web sitenizinde hitini artırabilirsiniz.Bu arama motorlarında üst sıralara gelmenizi sağlar.

5- Özel günlerde firmanız adına kutlama ve tebrik mesajları içeren yaratıcı görseller paylaşmak hem takipçilerinizi ve beğenilerinizi artıracak hem de var olan takipçilerinizi onure edip kendinizi de hatırlatmak için iyi bir fırsat olacaktır.

Sosyal medya kullanmanın sayısız faydası vardır.Sosyal medya uzmanlarımız sizin ve firmanız için en iyi çözümleri bularak, geri dönüşleri yakın zamanda alacağınız iyi bir sosyal medya yönetimi sağlarlar.

 

 

Devamını Oku

LOGONUZ VE KURUMSAL KİMLİĞİNİZ MARKANIZIN YÜZÜDÜR!

Logonuz nasıl olmalı?

Bir markanın kurum veya kuruluşun marka değeri taşımasında en önemli unsur, estetik, prestijli ve kullanışlı bir logosunun olmasıdır. Birçok firma kurulum aşamasında logo ve kurumsal kimlik ergumanlarına yeterince özen gösteremez. Fakat altyapısı oluştukça ve marka bilinirliği arttıkça gelen tepkilerden ve prestij gibi etkenlerden dolayı logo ve kurumsal kimlik değişimine gitmek durumunda kalırlar. İkinci kere tüm kurumsal kimliğinizi yenilemeye karar verdiğinizde profesyonel bir reklam ajansıyla çalışmalısınız. Logonuz sade, sektörünüzle ve kurumunuzla ilgili gerekli mesajı yaratıcı bir şekilde vermeli ve hafızalara kazınmalıdır.

 

  • Logonuz karmaşık ve anlaşılması güç olmamalı
  • Sektörünüzdeki başarılı rakipleriniz araştırılmalı ve daha yaratıcı bir logo ortaya çıkarılmalı.
  • Logonuz tüm kurumsal kimliğinizde kullanılacağından (kartvizit, antetli kağıt, dosya ve zarf gibi)küçülttüğünüzde üzerindeki yazılar ve şekillerin bozulmayacak şekilde tasarlanması gerekir.
  • Gerek amblemden gerekse yazıdan oluşsun bir logonun mutlaka göze hitap etmesi gerekir.
  • Logonuz güçlü bir sloganla desteklenmelidir. Sloganınız markanızın akılda kalıcılığını artıracaktır.
  • Bir logoda özgünlük çok önemlidir. Mutlaka markanıza özel olarak tasarlanmalı, benzer ve taklit olmamalıdır.
  • Logonuzun renk seçimi en az logonuzun tasarımı kadar önemlidir. Renk seçimleriniz sektörünüzle özdeşleşmeli.(ör; gıda sektörüyseniz kırmızı, sarı ve turuncu gibi renkler iştah açıcı renkler olduğundan doğru seçim olacaktır. Veya raflarda satılan bir ürününüz varsa göze çarpıcı renkler kullanılmalı.)

İnk Medya olarak müşterilerimizin logo ve kurumsal kimlik tasarımlarına özen gösteriyoruz çünkü; çalıştığımız markaları sektörlerinde başarılı bir yüzle yükselmelerini görmek bizi mutlu ediyor. Yukarıda belirttiğimiz tüm bu faktörleri uygulayıp gerçek bir iş ahlakı ve müşteri memnuniyetiyle sizler için alternatifli logolar hazırlıyor ve beğeninize sunuyoruz.

Devamını Oku

WEB SİTENİZ DÜNYAYA AÇILAN OFİSİNİZDİR!

BİR WEB SİTENİZ MUTLAKA OLMALI.PEKİ NASIL OLMALI?

Teknolojinin hızla ilerlemesi; internetin evlerimize, işyerlerimize ve cep telefonlarımıza kadar kolayca girmeye başlamasıyla; en büyük marka, kurum ve kuruluşlardan, en küçük işletmeye kadar satış, tanıtım ve pazarlama stratejilerinin internet ortamına kaydığını görüyoruz.Günümüzde web sitesi olmayan işletme artık yok denecek kadar az.Bunun en büyük sebebi kuşkusuz, sadece bir web sitesi edinerek binlerce hatta milyonlarca insana şirketinize maliyeti olmadan ulaşabilmek ve bunu 7/24 yapabilmek. (daha&helliip;)

Devamını Oku